PORTAL GELİŞTİRME

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, tasarım noktasında portalların işlevine hakim olmanız önemlidir. Web sitesinde bulunması gereken içeriklerin, sunulan servislerin, arama kutuların veya ürünlerin portal geliştirme içerisinde yer edinmesi gerekir.

Portal Geliştirme

İngilizce olan portal kelimesi kapı anlamına geliyor. İnternet dünyasında yer alan tüm bilgilerin kullanıcılara sağlanması, geniş içeriklerin bulunması ile oluşturulmuş web siteleri, kısaca portal olarak ifade edilir. Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, tasarım noktasında portalların işlevine hakim olmanız önemlidir. Web sitesinde bulunması gereken içeriklerin, sunulan servislerin, arama kutuların veya ürünlerin portal geliştirme içerisinde yer edinmesi gerekir.

Portal tasarımında kurulan ana mantık şudur: Web sitesi ziyaretçisi, kısa sürede sitenin sunduğu servislere kolay erişim sağlamalı. Hizmet ve içeriklerin arasında aradığı veya ilgisini çekecek olan bilgiye ulaşmalıdır. Portal geliştirme hizmetimiz de tasarım noktasında bu tür işlevsellikleri sağlayarak sitenizin kaliteli ve kullanışlı olmasını sağlar.

Portal Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Portal tasarımı hizmetinin temel işlevi farklı mecralarda bulunan bilgilerin toplanması, pratik ve hızlı bir şekilde kullanıcıya aktarılmasıdır. Dolayısıyla kaliteli bir portal tasarımı bu tür işlevselliği yerine getirmelidir.

Kurumsal portal tasarımı, çok sayıda çalışanın bulunduğu işletmelerde ek olarak satış ağının bulunması ile ortak bilgi aktarımının ortamı oluşturulmalıdır. Bu bilgiler ortak kullanıma açılır. Böylelikle iş ağında verimli bir çalışma ortama yaratılır. Bu tür portal geliştirme hizmetinde ürün ve hizmetler, projeler, duyuru veya etkinlikler, müşteri destek ve iletişim bilgileri, şirket bilgileri ve dokümanlar gibi detaylar göz önünde tutulur.

Dijiton portal geliştirme hizmetinde sunduğu tasarımlarında, bulunması gereken tüm detaylara hâkim olması sayesinde sizin için ihtiyacınıza en uygun çözümleri üretir. Böylelikle kullanıcı deneyimini web sitenizde en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

Portal Geliştirme Neden Önemli?

Web sitenizden istediğiniz verimi alabilmeniz dijital dünyanın gerekliliklerinden biridir. Portal geliştirme hizmetinin sunduğu çok yönlü avantajlar bulunur. Yalnızca müşterileriniz için değil, çalışanlarınızla olan iletişiminizde ve işlerinizin yönetimi noktasında da faydalar sağlar.

Alacağınız iyi bir portal geliştirme hizmeti, çalışanlarınızla aranızda etkin iletişimde kalmanızı sağlar. Aynı zamanda çalışanlarınızın motivasyonuna doğrudan etki ederek, hızlı ve güvenilir bilgi paylaşımını gerçekleştirirsiniz. İşletmede çalışan tüm ekiplerin efektif çalışabilmesi açısından kritik öneme sahiptir.

Kullanıcılarınızın portalı ziyaret etme sıklığı veya sitede ne kadar süre vakit geçirdiği sitenizde yer alan portal araçlarınızdan geçmektedir. Örneğin web sitenizin yapısı, içeriği, yer alan bağlantılar ve kullanıcılarla kurduğunuz bağlantılar ne kadar iyi ve kaliteli yapılandırılmışsa, portalınızı ziyaret etme sıklığı da o oranda artış gösterir. Bu sebeple portal geliştirme önem verilmesi gereken bir araçtır.

Dijiton’un Portal Geliştirme Hizmeti

Dijiton web sitelerin ihtiyacı olan tüm araçlara kaynaklık eder. Portal geliştirme ile web sitelerin daha işlevsel hale getirilmesini sağlayarak, kullanıcı deneyiminizi en üst noktaya taşımaya gayret eder. Portal geliştirme için kullandığımız Drupal, Joomla, SharePoint Server veyahut Websphere gibi araçlarla kullanıcılarınıza ve çalışanlarınıza efektif olacak bir web sitesi yaratıyoruz.

Dijiton web siteleri için her daim kullanışlılığı ve yaratıcı tasarımları önceleyerek, kullanıcı deneyimini en iyi düzeye getirmeye çalışır. Bu prensiple hareket ederek, birçok sitenin portal tasarımını gerçekleştirmiştir.

TOP