KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik tasarımı markaların, şirketlerin dışarıya sunduğu imajların, duruşların görsellik kullanılarak yansıtılmasıdır. Yani bir markaya bakıldığında görülen ilk yüz denilebilir. Dolayısıyla bir kimlik oluşturmak isteyen şirketlerin atacağı en temel adım kurumsal kimlik tasarımıdır.

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik tasarımı markaların, şirketlerin dışarıya sunduğu imajların, duruşların görsellik kullanılarak yansıtılmasıdır. Yani bir markaya bakıldığında görülen ilk yüz denilebilir. Dolayısıyla bir kimlik oluşturmak isteyen şirketlerin atacağı en temel adım kurumsal kimlik tasarımıdır. Yani logosu ve renkleridir. Dolayısıyla şirket imajını arttırmak adına profesyonel olarak tasarlanmış logo ve renklere sahip olmak ilk intiba açısından kritik öneme sahiptir.

Şirketinizin “yüzünü” ne kadar iyi sunarsanız, saygınlığınız ve talepleriniz de o denli artacaktır. Bunun nedenle profesyonel kurumsal kimlik tasarımı için Dijiton’un uzmanlığından faydalanmanız, şirket hedeflerinde geleceğiniz noktada sizlere aracılık eder.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Kapsamında Verilen Hizmetler

Dijiton’un kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları öncelikle firma analizi ile başlar. Firmanızı yakından tanıyarak, gerekli sektör araştırmalarını yaparak size özgü en uygun konsept seçimleri ile yola koyulur.

Şirketler yüzünü yansıtacak, akılda kalıcı ve kaliteli bir logo (amblem, logo, logotype) tasarımı yapılır. Bununla birlikte firmayı yansıtan renk seçimi yapılır.

Kurum içi dokümanlardan oluşan antetli kağıt, zarf, kartvizit, katalog ve broşür, bloknot, dijital reklamlar, araç giydirme, promosyon ürünleri tasarımı ve firmada kullandığınız her türlü araç ve gereçler kurumsal kimlik tasarımı kapsamında verilen hizmetlerdir.

Baştan sonra şirketinizin yeni imajınızı oluşturacağımız tüm tasarımlar Dijiton elleriyle özenle tasarlanır. Tutarlılık ve uygunluk kurumsal kimlik tasarımında en önemli hususlardır. Yapılan tasarım farklı uygulama alanlarına hitap etmeden, tamamen şirketinize özgü kullanım alanlarını yansıtmalıdır. Bu olumlu intiba için önemli kriterlerin başında gelir.

Neden Dijiton?

Renklerin toplumsal ve psikolojik etkilerine iyi hakim olan Dijiton, kurumsal kimlik tasarımını yaparken bu etkileri göz önünde bulundurur. Bir şirketin asıl hitap etmesi gereken kitleye sergileyeceği yaklaşımlara hakim olduğumuz için, sunduğumuz perspektiflerle profesyonel çözümler üretiyoruz.

Kurumsal kimliği ve yapılan hizmeti en iyi yansıtacak logo ve renk seçimlerini yaparak markanızı ön plana çıkarıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Örneğin gıda sektörüyle ilişkili bir firma için kullanılabilecek birtakım renkler vardır. Yapılan araştırmalarla ispatlanmış sonuçlar gösteriyor ki, kırmızı insanlarda iştah açar. Bu nedenle tasarımlarda kırmızı renkleri kullanır. Gıda sektörüne ilişkin hizmet veren büyük firmalara bakıldığında örneklerini görebilirsiniz.

Dijiton sunduğu yaratıcı çözümlerle kurumsal kimlik tasarımı noktasında birçok firmanın ihtiyaçlarını karşılamış ve müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Şirketinizin profesyonel yüzünüzü oluşturmak için tüm ekibimiz doğru analizlerle, ihtiyaçlarınıza en uygun tasarımları oluşturur.

TOP