MOBİL UYGULAMA

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte çeşitli mobil uygulama aplikasyonları hayatımıza girdi. Mobil cihazlara özel olarak tasarlanmış bu aplikasyonlar kullanıcılara birçok kolaylığı beraberinde getiriyor. Mobil uygulama diğer bir deyişle mobil aplikasyonlar mobil cihazların sahip olduğu işletim sistemine has (Android iOS, Symbian, RIM vb.) tasarımlardan oluşan ve mobil cihazda yer alan donanım özelliklerinin kullanılabilmesini sağlayan, farklı amaçlarla tasarlanmış yazılımlardır.

MOBİL UYGULAMA

Hemen her alanda karşımıza çıkan ve kullanımından büyük faydalar gördüğümüz mobil uygulamalar işletme sahiplerinin iş hayatındaki imajının artmasına ve daha geniş bir kitleye hitap edilmesini sağlıyor. Bu sebeple Dijiton mobil uygulama geliştirme hizmetiyle tüm faydaların maksimum düzeyde sağlanmasını müşterilerine sunmaktadır.

Neden Mobil Uygulama Yapmalıyız?

Mobil uygulamalar web sitelerine kıyasla daha çok avantajı içinde barındırır. Mobil uygulama cihazların donanım özelliğini kullandığı için responsive site veya mobil web sitelerinden ayrışır. Mobil uygulamaların sağladığı en büyük avantaj karşımıza hızlılık ve kullanışlılık noktasında çıkıyor. Başarılı bir mobil uygulama yazılımın yanında mobil kullanıcı deneyimini en etkin şekilde vermelidir.

Dolayısıyla kullanıcı deneyiminin diğer sitelere oranla daha aktif ve işlevsel olması mobil uygulama geliştirmeyi önemli hale getirmektedir.

Bilişim sektörü hızla ilerleme kaydettiği için yeniliklerin gerisinde kalmamak ve rakip firmalarla olan rekabetin arttırılması noktasında web sitelerinin yanında mobil uygulama geliştirme de edinilmesi gereken hizmetlerden biridir.

Mobil Uygulamalarda Kullanıcı Deneyimi

Web sitesi tasarımları noktasında kullanıcı deneyiminin ön planda tutulması gibi mobil uygulama geliştirmede de kullanıcı deneyimi ön planda olmalıdır. Peki bunun ön planda olması nasıl sağlanır?

  • Geniş bir yelpazeye sahip olan mobil uygulama kullanıcılarına sunduğu entegrasyonlar sayesinde işlemlerin hızlı gerçekleştirilmesini sağlıyor.
  • Kullanıcılara sağladığı özgürlük sayesinde her an ve her yerde işlemlerin rahatlıkla gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor.
  • Mobil uygulama, kullanıcıların ihtiyacı olan tüm önemli işlemler pratik, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun en güzel örneklerinden birini mobil bankacılık olarak verebiliriz.

Tüm web sitelerinde olduğu gibi kullanıcı deneyimi bu mobil uygulama mecrasında da kritik öneme sahiptir. Bu sayede markaların prestijleri artar ve kullanıcılarda güven mekanizmasının oluşmasına teşvik edilmiş olur.

Dijiton’un Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

Dijiton sağladığı alt yapı hizmetiyle tüm mobil cihazlara uyumlu esnek, pratik ve kolay ara yüzlere sahip olan mobil uygulama geliştirme hizmeti sunar.

Güvenlik unsurunu tüm mobil uygulamalarında hassasiyetle ortaya koyan Dijiton, oluşturduğu sistemlerle güncellenebilir ve değişimlere karşı gerekli adaptasyonların değiştirilebilmesini sağlayarak mobil uygulama sahiplerine ek özellikler sunar.

Dijiton tüm GPRS, EDGE, 3G, 4G, LTE ya da Wi-Fi (kablosuz ağ) bağlantılarını destekleyen bilişim alt yapılarına sahip olduğu için geniş yelpazede kullanıcılara destek sağlayarak sorunsuz kullanım hizmeti sunar.

Kurumunuzun ihtiyaçlarınıza göre Dijiton, “çoklu dil özelliği, çok katmanlı güvenlik araçları (Örneğin çift yönlü doğrulama, SSL gibi), hibrit alt yapı” gibi önemli özellikleri mobil uygulama geliştirme ile hizmetinize sunar.

TOP