LOGO TASARIMI

Dijital dünyada varlığını ortaya koyan tüm kurum ve kuruluşların kendi sektörlerinde ön plana çıkmalarını sağlayan, kurumsal kimliklerini yansıtan ve akılda kalıcı olmalarını tasarlayan bir simgesi vardır.

Logo Tasarımı

Dijital dünyada varlığını ortaya koyan tüm kurum ve kuruluşların kendi sektörlerinde ön plana çıkmalarını sağlayan, kurumsal kimliklerini yansıtan ve akılda kalıcı olmalarını tasarlayan bir simgesi vardır. Biz kurumların bu simgelerine, diğer bir deyişle görsel yüzüne logo deriz. Tüm kurumsal işletmeler akılda kalıcı olmak ve kurum kimliklerini en iyi şekilde yansıtmak ister. Bu nedenle logo tasarımı bu amaca hizmet eder.

Bir kurumun kimlik tasarımında önemli rolü bulunan logo tasarımı, markayı yansıtmalıdır. Logoda kullanılan renk ve şekiller marka amacına hizmet etmelidir. Karmaşık görseller, anlaşılmayan tasarımlar karşı tarafa geçmez ve kullanıcıda iyi bir intiba bırakmaz. Bu nedenle kullanıcıların anlayabileceği sadelikte yapılmalıdır. Bununla birlikte farklı ve özgün şekilde tasarlanmalıdır. Birçok rengin bir arada kullanılmasındansa, az ve öz renkler kullanılmalıdır. Ayrıca markaya özgünlük esas kriter olmalı. Başka firmaları çağrıştırmamalıdır.

Profesyonel Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin kullanıcılara sunduğu imkanlar dahilinde çeşitli logo tasarım programları kullanabilirsiniz. Bunlar birçok kullanıcıya büyük faydalar sağlar. Ancak kurumsal kimlik yaratmak istiyorsanız, bu araçlar yetersiz kalacaktır. Çünkü bunlar hazır logo tasarımlarıdır. Kurumsal kimlik oluşturmak istiyorsanız, daha farklı, özgün bir logo ile kullanıcıları karşılamalısınız. Aldığınız profesyonel yardımlar bu noktada tüm isteklerinizi karşılayacak düzeyde olacaktır. Peki bu hatırlatmaları yaptıktan sonra şirketimiz olan Dijiton ile profesyonel logo tasarımı yapım sürecimizden bahsedelim.

  • Sadeliği önceliyoruz. Çünkü akılda kalıcılık esas hedefimiz. Kolay bir şekilde hatırlanmanız için tasarım sadeliğinden faydalanıyoruz.
  • Logoda kullanılan oran, kullanılan her zeminde kendini en iyi şekilde gösterebilmeli. Yani logonuzu kullanacağınız her ebatta aynı kaliteyi yakalıyoruz. Logo tasarımları farklı ebatlarda kullanılırken, oranlarıyla oynanabilir. Bu durum logo tasarımını olumsuz etkiler. Bu nedenle bu olumsuzluğu göz önünde bulunduruyoruz.
  • Fazla sayıda renk kullanımı kullanıcının dikkatini dağıtır. Algılamayı zorlaştırır. Bunun bilinciyle hareket ederek, en çarpıcı ve etkili sonucu verecek en fazla iki rengi tercih ediyoruz ki akılda kalıcı olmayı başarabilelim.
  • Kullandığımız yazı karakterleri ve stilleri, hem firmayı en iyi şekilde anlatmalı hem de kullanıcıların göz zevkine hitap etmelidir. Bu dengeyi sağlamak noktasında profesyonel logo ekibimiz en etkili çalışmaları sizlere sunar.
  • Ve en önemli detay özgünlüktür. Şirketinizi diğer tasarımlardan ayıracak, hizmetlerinizin amacına hitap edecek özgünlükte tasarımları gerekli inceleme ve araştırmaları yaptıktan sonra tasarlıyoruz. İyi düşünülmüş bir logo tasarımı farklı firmaları çağrıştırmaz. Logonun asıl işlevi zaten firmanıza özgü olmasıdır. Aksi takdirde logo olmaktan çıkar.
TOP