E-TİCARET SİTESİ

E-ticaret dijital pazarlamanın bir ayağı olup, çeşitli firmaların internet üzerinden satış işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. İşletmelerin iş yaşamlarını daha aktif hale getirebilmeleri, daha çok müşteriye ulaşabilmeleri için kullandıkları bir e-iş modelidir. Çok yönlü bir süreç olan e-ticaret, yazılım alt yapısıyla başlar, ancak sonrasında birçok değişimden geçebilir. Dijital dünya sürekli değişim ve dönüşümden geçerken, sürekli olarak güncellemeler gerektirir. Bu nedenle yalnızca yazılım alanıyla kalmayıp, şirketlerin profesyonel ekipler aracılığıyla danışmanlık hizmetlerini de edinmeleri önemlidir.

E-Ticaret Çözümleri

e-ticaret satış işlemlerinin internet üzerinden yapıldığı bir iş modelini ifade etmek için kullanılmaktadır. Çevrimiçi alışverişe imkan tanıyan e-ticaret sitesi internet üzerinden alışveriş yapmaya imkan tanıyan herhangi bir site olarak da ifade edilebilir. Sıradan bir işletme ya da şirket web sitesi ile e-ticaret sitesi arasındaki temel fark desteklenen özelliklerdir. Bir şirket web sitesi yani kurumsal web tasarımı marka ya firmanın ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi içeriklidir. Kullanıcıların kendileri ile iş yapmak istedikleri taktirde iletişim bilgilerine ulaşmalarına imkan tanır. E-ticaret sitelerinin çalışma mantığı ise fiziksel mağazalar gibidir. Kıllanıcılar, siparişlerin verilmesi için herhangi bir aracıya gerek kalmadan ürün alabilir, teslimat ve ödeme işlemlerini site üzerinden gerçekleştirebilir.

 • Mobil Uyumlu
 • Sipariş Yönetimi
 • Responsive Design
 • Kargo Yönetimi

E-Ticaret Hangi Hizmetleri Kapsar?

Ürün ve hizmetlerin sunulması, satışlarının gerçekleştirilmesi noktasında e-ticaretin birtakım işlevsel ek özelliklere ve yazılımlara ihtiyacı bulunur. Bir işletme iyi bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsa aşağıda yer alan hizmetlerden faydalanmalıdır. Bu hizmetlerin baz aldığı temel kriter kullanıcı deneyimidir. E-ticaret sektörü müşterilerine hitap edeceği için kullanıcı deneyimini baz alan işlevsellikleri geliştirmelidir.

 • Responsive Tasarım; e-ticaret sitenizin desktopta olduğu gibi akıllı telefonlar veya tabletlerde de sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayarak, kullanıcı deneyimine pozitif yansımalar sağlarsınız.
 • Mobil Web Sitesi; akıllı telefon kullanıcılarının çoğunlukta olması sebebiyle web sitenizin mobil uyumlu versiyonunun bulunması e-ticaret satışlarınıza ciddi anlamda katkı sağlar. Sade ara yüzü sayesinde tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır.
 • Mobil Uygulama Geliştirme; e-ticaret sitenizin mobil uygulamasını yaptığınızda markanızın prestiji yüksek oranda artar ve kullanıcıların online alışverişleri pratik hale gelir.
 • B2B ve B2C Web Yazılımları; hem bayi ve tedarikçilerinizle iş ağınızı işletmenize sağlayabilir hem de müşterilerinize sorunsuz bir satış işlemini hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Başarılı ve Güvenilir E-Ticaret Nasıl Olmalıdır?

Yukarıda bahsini ettiğimiz yazılımlar ve tasarımlar ile e-ticaret kalitenizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Ancak bunun dışında belirtilmesi gereken birkaç özel detay bulunuyor. Buraya kadar genel ve teknik detaylara değindik. Başarılı ve güvenilir bir e-ticaret için alacağınız yolda Dijiton’un desteği hangi özel süreçlerinizi besleyecek? Şimdi bunları kaleme alacağız.

 • E-ticaret sistemi oluştururken stratejik hareket ederek kullanıcılara en güvenilir hizmeti sunmanız gerekir. Bunun için güvenilir online alışveriş platformunuzu yaratmalısınız. Örneğin Dijiton’un Iyzico kurulumu ile müşterilerinizin kredi kartı bilgilerini güven altına alabilirsiniz.
 • Rakip firmaların çokluğu sebebi ile takiplerinin ve analizlerinin iyi bir şekilde yapılması gerekir. Bu noktada Dijiton’un danışmanlığından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Pazar araştırmalarını sizin yerinize üstlenerek kaliteli bir e-ticaret sitesi olma yolunuzda destek oluyoruz. Rakip firmalarla birlikte müşteri takiplerinizi de yaparak, trafiğinizi kontrol ediyoruz.
 • Ürünlerinizin yönetim süreçlerinde kullanılmasını önerdiğimiz ERP programı ile stok yönetimlerinizi zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Dijiton bu hizmeti sağlamanın yanı sıra ürünlerinizin görselliğini de tasarım noktasında dikkat çekecek şekilde dizayn eder.
 • En iyi e-ticaret firmalarına bakıldığında reklam faaliyetlerini en iyi şekilde yürüttüğünü görüyoruz. Bu nedenle Google ADS reklamları hizmetimizden faydalanarak ürünlerinizin ve firmanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.
 • Güvenilirliğinizin bir parçası olan destek kısmı da firmanız için çok önemlidir. Müşterilerin görüşlerine, şikayetlerine hızlı verilen cevaplar firmanızın kalitesini ortaya koyar.

Dijiton olarak tüm e-ticaret işlemlerinize yönelik hizmetleri uzman ekiplerimiz aracılığıyla hizmetinize sunuyoruz. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve müşterilerinize en iyi hizmet sunumlarınızı gerçekleştirebilmeniz adına gerek tasarım gerekse yazılım noktasında yardımcı olmaktayız.

TOP