E-MAIL MARKETING

Dijiton her daim şirketlerinizin katma değerini arttırmayı, hedeflerinize ve planlamalarınıza doğru stratejilerle ulaşmanızı sağlar. Günümüzde bunun etkili yollarından biri de e-maillerin aktif kullanımı sebebiyle E-mail marketing pazarlama stratejisidir.

E-Mail Marketing

Türkçe karşılığı e-posta pazarlamadır. E-mail marketing’in amacı e-postaların ya da e-bültenlerin, doğru hedef kitleye ulaştırılmasını ve şirketlerin önemli bilgilendirmelerinin ziyaretçileri ile paylaşılmasını sağlamaktır. Mevcut olan ya da potansiyel müşterilerinize dijital pazarlama stratejisi olan e-mail marketing ile erişebilirsiniz. Genellikle tanıtım veya eğitim içerikleri gibi konuların paylaşılmasını sağlar. Böylece şirketinizi tanıtabilir, hedef kitleyle temas kurabilir ve web sitenize trafik sağlayabilirsiniz.

E-mail marketing, bu amaçlara sahip olan bir firma için kullanıcı ile samimi bir diyalog kurar. Kişilerin inbox kutusuna gönderilen mesajlar kullanıcılara özel olduğu için daha çok ilgi çekmektedir.

Profesyonel E-Mail Marketing Nasıl Yapılır?

E-mail marketing yalnızca e-posta gönderimiyle sınırlı kalan bir strateji değildir. Profesyonel bir bülten hazırlanması, uygun metin ve başlıkların planlanması, gönderimi yapılan e-postalarının takiplerinin yapılması ve raporlanması, alınan çıktılara göre yeniden aksiyon alınmasına yönelik yapılan işlemler gibi hizmetleri kapsar. Dolayısıyla profesyonel destek gerektiren bir işlemdir.

Diyelim ki, e-posta gönderimini yaptık fakat tıklanma oranlarında azlık olduğu tespit edildi. Doğru ürünleri ve doğru hedef kitleye yeniden pazarlarız. Ardından çapraz satışlar yaparak e-mail marketing faaliyetlerini sürekli geliştiririz. Hedef stratejileri bu şekilde güncel olarak ayarlanır. Aynı zamanda güçlü bir yazılım alt yapısı ister.

E-Mail Marketing Ne İşe Yarar?

Bir web sitesi sahibisiniz ve sitenize gelen ziyaretçilerinize e-posta yoluyla belirli periyotlarda ulaşmak istiyorsunuz. Öncelikle kullanıcıların onlara e-mail marketing yoluyla ulaşabilmenize izin vermesi gerektiğini hatırlatalım. İzin verildiyse, isterseniz doğum günü amacıyla isterseniz de reklam veya tanıtım amaçlarıyla onlara firmanızı hatırlatabilirsiniz.

E-mail marketing’in en işlevsel yanları kişilere indirim, kampanya gibi bildirimlerin hızlı bir şekilde gitmesi ve geri dönütlerin daha çok alınması noktasıdır. Bu durum web sitesi ziyaretçileriniz için de avantajlı bir durum olduğundan, dijital pazarlama noktasında oldukça işe yarar bir yöntemdir.

Dijiton neden e-mail marketing stratejisini önemsiyor?

  • Web siteniz için çok kısa bir sürede geri dönütler alabilirsiniz.
  • Maliyet açısından diğer reklam bütçelerine kıyasla daha uygundur.
  • Web sitenizde kayıtlı kişilere ulaşacağınız için hedef kitleniz tamamen doğru kişilerden oluşacaktır.
  • Ürün ve hizmetlerin mevcut potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşması ve avantajlardan yararlanması hem şirketinizi hem de kullanıcı deneyimini olumlu etkiler.
  • Şirketinize yönelik tuttuğumuz istatistiklerle gelecek planlamalarınızı daha efektif ve işlevsel olarak yapıyoruz.

Dijiton her daim şirketlerinizin katma değerini arttırmayı, hedeflerinize ve planlamalarınıza doğru stratejilerle ulaşmanızı sağlar. Günümüzde bunun etkili yollarından biri de e-maillerin aktif kullanımı sebebiyle E-mail marketing pazarlama stratejisidir.

TOP