Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirketler bazında pazarlama ve marka tanınırlığı amaçları ile kurulan web sitesi ne yazık ki yapılan hatalar sebebi ile amacına ulaşmamaktadır. Web sitesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler atlandığında ortaya çıkan site amaçları karşılamayacaktır. Bu sebeple tasarımından görsellerine, içerikten menülerine kadar bir sitede bulunması gereken özellikler söz konusudur. Bu özelliklerin atlanması durumunda istenen başarı yakalanamayacağı gibi, firma gereksiz bir yatırım yapmış olur.

Web tasarımı hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılan bu hataların sizlere pahalıya patlamaması için aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekiyor;

  1. Eski web siteniz

Web tasarımı hizmeti almadan evvel firma yetkilerine var olan web siteniz ile ilgili bilgileri verin. Web sitesi tasarımında görsel olarak dikkat edilmesi gerekenler atlanmış mı, yoksa site görsel manada potansiyel kullanıcılara hitap ediyor mu, bunu gözden geçirin. Web sitesinin güncel trafiği, güncel olup olmadığı, mobil uyumluluğunun bulunup bulunmadığı, sitede modası geçmiş alanlar olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet site demode olarak tabir edilecek bir siteyse ve kullanıcı girişi yoksa, bu aşamada yeni bir tasarım ile site güncellenmelidir.

  • Firma bilgileri

Yeni bir web sitesi tasarımı noktasında web tasarım firmalarına marka ve kurumsal bilgilerinizi vermelisiniz. Faaliyet alanınız, şirketiniz hakkında bilgiler, vizyon ve misyonunuz, iletişim bilgileriniz, sloganınız, varsa satışını yaptığınız ürünlere ait bilgiler de siteye eklenmelidir. Bir sitede olması gereken menüler konusuna da dikkat etmekte yarar var.

  • Yeni web sitesi tasarımında bütçe

Web sitesi fiyatları firmalar bazında değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple herhangi bir firma ile anlaşma sağlamadan evvel, rakamların sizlere sürpriz olmaması açısından bütçe noktasında firmaya bilgi aktarımı sağlayınız. Ayrıca siteyi kurduktan sonra da iş bitmiyor. Google geliştirdiği algoritması ile siteleri güncellenmeye mecbur bırakıyor. Kullanıcı trafiğini artırmak için sürekli olarak sitenin güncellenmesi, rakip analizi, hız kontrolü, anahtar kelime analizi gibi SEO hizmetleri de maliyet unsurlarındandır.

  • Yeni bir web sitesi

Bütçe de belirlendikten sonra sıra web sitesi kurma aşamasına geliyor. Bu aşamada firmadan beklentinizi, nasıl bir görüntü istediğinizi, sitenin amacını, verdiğiniz hizmetleri vb. aktarmanız gerekiyor. Bu sorulara cevap arayarak kurumsal web tasarımı yapılabilir. Ancak firma hakkında sığ bilgilerin yer aldığı, düzensiz menü ve sıradan temaların yer aldığı, kalitesiz görsellerin kullanıldığı web siteleri kullanıcılar tarafından ilgi çekici kabul edilmediğinden sayfa trafiği yine düşecektir.

  • Yeni web sitesi teması

Tasarımda dikkat edilmesi gerekenler noktasında da pek çok konu bulunmaktadır. Etkileşim ögeleri, renkler ve tasarım noktasında kullanıcı trafiği sağlanabilmesi için renk uyumu, farklı şablonlar kullanılmalı ve mutlaka markanın logosuna ve diğer marka ögelerine sitede yer verilmelidir. Bu noktada rakip siteler de incelenmelidir.

  • Siteye eklenen içerikler

Siteye eklediğiniz içeriklerin yazım ve imla kurallarına uygun olması, çözünürlük kalitesi yüksek görseller ile desteklenmesi, içeriklerde anahtar kelime kullanımı vb. noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor.

Dijiton alanında uzman bir web tasarım firması olarak sizlere profesyonel anlamda hizmet vermekle kalmıyor, kurulumu en iyi şekilde gerçekleştirdikten sonra siteniz için gerekli olan teknik gereksinimleri de karşılıyor. Kurulum aşaması sonrası kullanıcı trafiğini artırmak için bakım çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken temel ilkeler noktasında firmamız hiçbir detayı gözden kaçırmamakta ve titizlikle hizmet vermektedir.

Hemen iletişim formu aracılığı ile bizlere ulaşarak profesyonel bir web tasarım hizmeti alabilir, bütçenizi yormadan şık bir web sitesine kavuşabilirsiniz.