Sitenizin Facebook’la Etkileşime Girmesi Neyi Sağlar?

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yıllardır ilk 3 sıraya girmeyi başaran Facebook, kullanıcıların ve dolayısıyla da şirketlerin odak noktalarından birisi olmayı sürdürüyor. Zaman zaman popülaritesini daha basit, daha amaca yönelik ve daha kullanışlı bir arayüze sahip olan Twitter’a kaptırsa da, Facebook hem tanıdığı insanlarla iletişimini sürdürmeye çalışanların, hem de insanların duygu ve düşüncelerini uzun ve istedikleri bir şekilde ifade edebilmelerinin kapılarını açan sosyal ağlardan birisi, belki de birincisi.

İnternet sitelerinin, şirketlerin ve hizmetlerin Facebook içerisinde tanıtım yapması da bu sebeplerden ötürü ortaya çıkan bir durum. Peki sitenizin Facebook’la etkileşime girmeyi neyi sağlıyor?

Özellikle de hayran sayfalarının açılması ve bu hayran sayfaları üzerinden internet sitelerinde olan biten gelişmelerden Facebook kullanıcılarının hızlıca haberdar edilebilmesi, hem sosyal medya etkileşimini sağlıyor, hem de siteyi güncellemek ve sürekli taze içerik sağlamak için site sahiplerini teşvik eden bir unsur haline geliyor. Zira Facebook’ta güncel kalmak ve içeriğe rağbet olması demek, ziyaretçi sayısının, buna bağlı olarak da kazancın artması demek.

Sosyal medya danışmanlarının bir görevi de bu yüzden Facebook sayfalarına özen göstermek, ziyaretçilerin beğeni oranlarını, yönelimlerini ve hangi hedef kitleye mensup olduklarını belirlemek ve yapılacak işlemlerde uygulanması gereken taktikleri buna göre ayarlamak. Aynı şekilde yorumlara, istek ve şikayetlere hızlı bir şekilde Facebook üzerinden geri dönülebilmesi de mümkün. Bu da verdiğiniz hizmet konusunda kullanıcıların sizlere olan güveninin daha da artmasını ve halkla ilişkiler konusunda daha iyi bir karneye sahip olmanızı sağlamakta.

Sosyal medya danışmanlığı alabileceğiniz web şirketlerinden birisi olan Dijiton ise, sizlere bu konuda eksiksiz bir şekilde hizmet vermekten ötürü gurur duymaktadır. Bizlerle iletişime geçerek sosyal medya konusundaki sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.