Seo Uyumlu Makalenin Siteniz için Faydaları

Seo Uyumlu Makalenin Siteniz için Faydaları

Web sitelerin gelişim evrelerinde ve üst sıralarda yer alan konumlarını garantileyen en önemli unsur aslında SEO uyumlu makaleden geçer. Bu konuda SEO uyumlu makale yazımı, nasıl yazılır gibi sorularınızı detaylandıracağız. Arama motorları için anlaşılır ve akıcı makale yazımı konusunda bilgileriniz bu sayede gelişmiş olacaktır.

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Web sayfalarında paylaşımı gerçekleşen makaleler, aranan ile arayanı birleştiren yazılı metinleri kapsar. Arama motorları aracılığıyla yazılan metinlerin doğru kategorilerde değerlendirilmesi, arama sonuçlarında doğru eşleştirmeler için belirli kriterleri taşıması gerekmekte. Bu kriterler dikkate alındığı zaman SEO uyumlu makale yazmış olursunuz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu bir makale yazmak isteniyor ise ilk olarak hedeflenen kelime öbeklerinin belirlenmesi gerekir. Bu doğrultuda belirlenen anahtar kelime yazının içerisinde belirli oranlarda yer alması gerekmekte. Arama motorlarının ulaştıkları web sitelerine ait olan sayfalar kayıt altına alınırken yazıların içermiş olduğu kelime ya da kelime öbekleri temek alınarak içerik kategorileşmesi yapılır.

Bir önek ile detay vermek gerekirse eğer; SEO Uyumu şeklinde bir metin oluşturulacak ise metnin içerisinde bulunan kelime sayısına göre ortalama olarak %2 civarında anahtar kelime kullanılmalıdır. Bu aslında kesinlikle yapılması diye bir kaideyi içermez. Sadece yapıldığında faydasını göreceğiniz bir durumu kapsar. Metinin içereceği anahtar kelimeden başlanarak ilk paragrafta en az birkaç kez kullanılmasına özen gösterilmeli. Ayrıca metnin ortalarında mutlaka kullanılmalı ve metnin son cümleleri yine anahtar kelime ile son bulmalıdır. Google, ülkemizde en sık tercih edilen arama motorlarından biri olduğundan dolayı Google’ın koymuş olduğu kriterler hedef alınmaktadır. Google, özenle hazırlanmış benzersiz niteliklerde ki içerikleri çok sevmekte. Şayet SEO uyumlu içerik hazırlamak isteniyor ise özgün bir şekilde ele alınmalı ve makale bitirildikten sonra mutlak gözden geçirilmelidir. Aynı zamanda imla kurallarını test etmeniz gerekecektir. İmla hatalarıyla dolu olan üstün körü hazırlanmış olan metinler anlamsız cümleleri ile okuyucuyu yoracağından açık söylemek gerekirse hiçbir katkısı olmaz. Arama motorları tarafından bu içerikler çöp olarak nitelendirilecektir.

SEO uyumlu makale için dikkat edilmesi gereken bir diğer konular ise metin dışında yer alan web sitede bulunan Başlık, Açıklama, Anahtar kelime bölümlerdir. Bu bölümler içerisinde anahtar kelimeyi geçirmeli ve aynı zamanda da web sitenizin ilgili linklerini yine bunlara uygun bir şekilde oluşturmanız gerekir.