Mobil Yazılım

Neden Mobil Yazılım

Akıllı telefonlar her gün elimizden düşürmediğimiz ve zaman geçtikçe kullanımı daha da artan tabletler gibi bu cihazlar için özel olarak tasarlanılan ve kodlanmış olan bir mobil uygulama aracılığı ile firmanıza olan ilgiyi daha da artırma şansına sahipsiniz. Hayatımıza katmış olduğu kolaylıklarla beraber mobil uygulamalar aracılığı ile verilen giyim, yemek vs gibi siparişler, şubelere gitmeye gerek duymadan gerçekleştirebilme imkânı sunar. Bunun gibi banka işlemlerine kadar pek çok şeyi pratik biçimde mobil uygulamalarla gerçekleştirilebilirsiniz. Hayatın koşuşturmasında işlemlerimizi kolay bir şekilde halledebilir ve gereksiz zaman kayıplarının da önüne geçmiş oluruz.  Dijiton olarak müşterimiz için sunduğumuz kolaylıklar ile bir yenisini daha ekleyerek bağlantılarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil yazılımların kullanıcı dostu bir arayüzünün olması oldukça önemlidir. Müşteri memnuniyetinin artırılması kullanıcılara sunulan kullanım kolaylığı ile beraber hem müşteri hem de kullanıcı sayısının artırılması markanıza artı bir değer kazandırılmaktadır. Pek çok alanda hayatımızı kolaylaştıran bu mobil uygulamaların sürekli olarak güncellenmesi gerekir. Kodlama işlemi de hangi sistem ile çalışılıyor ise ona göre yapılması gerekir. Olası hataları en aza indirgemek adına güncel bir mobil yazılıma sahip olup açıkları kapatmak gerekmekte. Sizin müşterileriniz de böylelikle size daha kolay ulaşabilir ve sunulan hizmet ve ürünlerden daha pratik bir şekilde faydalanabilir. Tüm bunlar için ihtiyaç duyduğunuz tek firma olarak tüm detayları ve fiyatlarımızı kategorilerimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Mobil Yazılım Geliştirme Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir?

Müşterilerin, kullanıcıların ya da çalışanların hayatını kolaylaştırmak için farklı firmalar adına mobil uygulamalar öne sürülmekte. Artık e girişimciler sadece e-ticaret ile sınırlı kalmamaktadır. Bundan ziyade mobil uygulamalara ağırlık vererek çok daha fazla hedefe ulaşma çabası içerisinde olmaktadır. Mobil uygulama geliştirmeye mobil cihaz kullanım sürelerinin artması, kullanıcı yaş aralıklarının genişlemesi ile ilgi artmaktadır.

Yazılımcılar aracılığı ile geliştirilerek sanal marketlerde müşterilerin hizmetine sunulmakta. Bu uygulamalardan bazıları ücretledir, bazıları ise ücretsiz olarak kullanıma açık sunulmaktadır. Fakat her halükârda yazılım geliştiriciler bu yöntem ile para kazanmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirme Tavsiyeleri;

Hedef Kitle Belirleme

Mobil uygulamaların kimlere hitap edeceği ve kimler tarafından kullanılacağı mobil uygulama geliştirirken sorulması gereken sorular arasında sayılır. Ayrıca mobil uygulama geliştirmede hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek detaylara yer vermeyi atlamayın.

Kolaylık ve Basitlik

Kolay bir şekilde bilgiye ulaşabilme dönemlerindeyiz. Bu durumu göz önüne alarak sıkıcı ve karmaşık süreçleri bulunan uygulamalardan ziyade kolay ve basit olana odaklanmak ile kalıcı dostu bir mobil uygulama yapmak, kullanıcılar için uygulama etkileşimlerinin arttırılmasında büyük önem arz eder.

Tasarımları Farklı işletim Sistemlerine Göre Yapın

Kullanıcılar farklı olan işletim sistemleri ile hedef kitlesini belirler. Her platform için uyum sağlayabilen bir uygulama ortaya koymak zorunluluk haline gelmektedir. İOS ve Android işletim sistemlerine sorunsuz ve uygun çalışan bir uygulama çok daha fazla kişiye hitap etmenizi sağlar.

Uyumluluk

Mobil uygulamalarda yer alan işletim sistemlerinin çeşitliliğinin yanı sıra tablet, masaüstü ve akıllı telefon gibi platformlar da platformsuz bir halde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Mobil uygulamalarda ki birden çok cihaz ile ulaşılabilir olması farklı cihazlarda giriş yapıldığında uygulamaların içinde yer alan yazı, görsel gibi etkenlerin ekran genişliklerine göre yeniden çeşitlenmesini sağlamalısınız.

İyi Tasarım

Canlı ve ilgi çekici tasarım ögeleri ile beraber mobil uygulamanızı çok daha çekici bir konuma taşıyabilirsiniz. Farklı tasarım ögelerinin bir araya gelmesi ile renk uyumlarında ki denklik uygulamanızın ön plana çıkmasına yardımcı olur.