B2C WEB YAZILIMLARI

İngilizcede “Business to Customer” anlamına gelen B2C web yazılımlarının Türkçe karşılığı “Şirketten Müşteriye” şeklinde ifade edilebilir. E-Ticaretin bir dalı olan bu yazılım direkt olarak son kullanıcıya yapılan satış sistemidir. Bunun en net örneğini, sanal alışveriş sitelerinde görebilirsiniz.

B2C WEB YAZILIM

İngilizcede “Business to Customer” anlamına gelen B2C web yazılımlarının Türkçe karşılığı “Şirketten Müşteriye” şeklinde ifade edilebilir. E-Ticaretin bir dalı olan bu yazılım direkt olarak son kullanıcıya yapılan satış sistemidir. Bunun en net örneğini, sanal alışveriş sitelerinde görebilirsiniz.

Günümüzün en yaygın e-iş modellerinden birini oluşturan B2C web yazılımları satış bedelinin tahsilini müşterinden genellikle online olarak alır. Dolayısıyla yapılan bir satış işlemi birtakım güvenlik boyutlarını da gündeme getirmek zorundadır. Online alışverişlerin kullanımının günümüzde yaygın olarak tercih edilmesi, pratik ve hızlı işlemlerin yapılabiliyor olması gibi sebeplerden kaynaklanır.

Dünyada ve Türkiye’de online alışverişin olumlu yansımalarını çok net görebildiğimiz online alışveriş e-ticaret alt yapısına hızla geçiş yapmaktadır. B2C iş modeline sahip işletmeler mallarını ve hizmetlerini internet üzerinden satışını gerçekleştirir. Bunu yaparken online tahsilat hedefi ile kullanabilir.

B2C Web Yazılımında Önemli Hususlar

Online alışverişin yapılmasını sağlayan B2C web yazılımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Satışların online yollarla gerçekleştirilmesi güven noktasında endişeleri beraberinde getirebilir. Bu nedenle B2C web yazılımı ile bu güvenlik endişelerinin önüne geçilebilmelidir.

Web sitesinin alt yapı çalışmaları da bu yazılımla birlikte önemli hususlardan biridir. Hiçbir müşteri alt yapısı yetersiz olan ve güvenlik endişeleri olan bir siteden alışveriş yapmak istemez. Buna dair müşterinin aklındaki soru işaretlerinin kaldırılması gerekir. Çünkü bu durum satışlarla birlikte şirket imajını etkileyen en önemli unsurlardır.

Almış olduğunuz b2c web yazılımı ile birlikte markanız için doğru reklam stratejilerini uygulamanız gerekir. Düzenlemiş olduğunuz kampanyaların zamanı doğru ayarlandığında ve müşterilerinizin ihtiyacına göre uygun ayarlandığında e-ticaret konusunda başarıyı yakalarsınız.

Dijiton’un B2C Web Yazılımı Hizmeti

E-ticaret yolunda attığınız tüm adımlarda Dijiton tüm profesyonelliği ile destekçiniz olur. B2C web yazılım hizmetini sizlere sunarken, tasarım noktasında da tüm işlevselliği sağlar. Bir e-ticaret sitesinin kullanıcıya sunması gereken tüm özelliklerin farkında olan Dijiton, kullanıcı deneyimini önemseyerek hareket eder. Bu da şirket imajınızı pozitif olarak etkileyerek, markanıza olan talebin artmasına yardımcı olur.

Dijital pazarlamadaki yerinizi sabitlemek, daha çok müşteriye ulaşmanız ve web sitenize trafik çekmenize yardımcı olmak için çözümsel yaklaşımlarımızla hareket ederek, marka bilinirliğinizi arttırmayı hedefliyoruz. Rakip firmalar arasında ön planda olmak için estetik ve tasarım faktörlerinin ön planda olduğunu hatırlatalım. Bu nedenle Dijiton B2C web yazılımlarını gerçekleştirirken, tasarımlarınızı kullanıcılara hitap edecek nitelikte dizayn eder. Prestijinizi ve satış pazarlamanızı arttırarak, hedeflerinize hızlı yollarla ulaşmanıza Dijiton eşlik eder.

TOP