GOOGLE ADWORS

Google, dünyanın en çok kullanılan ve en işlevsel arama motorudur. Sunduğu birçok hizmet ile markalarınızın veya şirketlerinizin bilinirliğini arttırarak, kullanıcı deneyimlerini üst noktaya taşıyor.

Google Adwors Reklam

Google, dünyanın en çok kullanılan ve en işlevsel arama motorudur. Sunduğu birçok hizmet ile markalarınızın veya şirketlerinizin bilinirliğini arttırarak, kullanıcı deneyimlerini üst noktaya taşıyor. Bunlardan birini de Google Adwors oluşturuyor. Basit anlamıyla Google çevrim içi reklam uygulaması olan Google Adwors, büyük veya küçük işletmelere birçok fırsatı sunuyor. Google iş ortaklarında, Youtube gibi mecralarda Google ads sayesinde reklam tanıtımlarınız potansiyel müşterilerinizin önüne sunulur.

Google’da reklam vermek için ayırdığınız bütçe size bağlıdır. Günlük isterseniz 5 TL, isterseniz de 5 bin TL’lik reklam verebilirsiniz. Google Ads, bunun için bir kısıtlamada bulunmaz. Ancak ayrılan bütçe ne kadar çok olursa, daha fazla kitleye hitap etme oranınız da artar.

Google Ads Sistemi Nasıl İşliyor?

Web sitesi sahipleri, google reklamı vermek için talepte bulunurlar ve online bir arayüz üzerinden web sitelerine ilişkin anahtar kelime seçimi yaparlar. Bu işlemle birlikte Google aramalarında web siteniz sponsor bağlantılar bölümünde görüntülenir. Bu noktada her anahtar kelime için kullanım oranına göre açık artırma yöntemi uygulanır. Ancak anahtar kelimenin doğru kullanılması son derece önemlidir. Aksi takdirde yanlış alakasız anahtar kelimeler fazla ve gereksiz bütçe ödemenizle sonuçlanabilir.

Reklamlara ait bir sıralamanın da söz konusu olduğunu söyleyelim. Örneğin anahtar kelimelere verilen teklif tutarları ile reklam veren şirkete ait kalite puanları bunun en büyük belirleyicisidir. Google Adwors reklam karışık bir optimizasyon sistemine sahip olması nedeniyle Dijiton olarak sizin yerinize bu süreci uzmanlarımızla birlikte yönetiyoruz. Hem karmaşık süreçle ilgilenmeden reklamlarınızı doğru stratejilerle verirsiniz hem de toplam reklam gideriniz azalmış olur. Bununla birlikte beklediğiniz geri dönüş oranlarında da artış meydana gelir.

Google Ads’in İşletmelere Faydası

Google’da bir arama yaptığınızda ilk 4 sırada karşınıza çıkan reklam ile sayfanın en altında yer alan 4 sıradaki reklam Google Ads ile hedeflenebilecek arama reklamlarıdır. Arama reklamlarının dışında, görsel reklamlar, haber siteleri, oyun siteleri, blog sitelerinin içerisinde konumlandırılmış birtakım reklamlar da Google Ads reklamlarına dahildir.

Dolayısıyla işletmeler ürün ve hizmetlerinin satışlarını google reklam verme aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebilir. Bununla birlikte marka bilinirliğini arttırarak, kendi tanıtımlarını dijital ortamda yapma fırsatını bulur. Böylece ziyaretçilerini arttırır ve site trafiğini Google Ads reklamları sayesinde istenilen düzeylere ulaştırabilir.

TOP