BLOG İÇERİĞİ ÜRETİMİ

Site içi ve site dışı Seo çalışmaları ile birlikte yürütülmesi gereken çalışmalardan biri de blog içeriği üretimi ve yönetimidir. Arama motorlarında ön planda yer alabilmek sadece site çalışmaları ile yeterli olmuyor. Web sitelerinde yer alan içeriklerin güncel tutulması ve periyodik olarak bilgilendirmelerin yer alması gerekiyor.

Blog İçeriği Üretimi ve Yönetimi

Site içi ve site dışı Seo çalışmaları ile birlikte yürütülmesi gereken çalışmalardan biri de blog içeriği üretimi ve yönetimidir. Arama motorlarında ön planda yer alabilmek sadece site çalışmaları ile yeterli olmuyor. Web sitelerinde yer alan içeriklerin güncel tutulması ve periyodik olarak bilgilendirmelerin yer alması gerekiyor.

Blog yazıları, sektöre bağlı olarak belirli periyotlarda (günlük, haftalık, aylık) web sitelerine eklenen metin yazılarıdır. Arama motorları site çalışmalarında kriterler koyduğu gibi blog yazılarında da birtakım kriterler koymuştur. Bunlar web sitenizin doğal yükseliş yoluyla ön sıralarda çıkmanıza hizmet eder. Bu nedenle web sitelerinin hem içerik üretme ve hem de içeriklerin yönetimi noktasında “içerik stratejisi” oluşturması gerekir.

Blog İçeriği Üretimi ve Yönetimini Nasıl Yapıyoruz?

Bu işin en önemli noktalarından biri olan pazar analizini (hedef kitlenin belirlenmesi, rakip firmaların incelenmesi vb.) yaparak özgün çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Anahtar kelime analizi seo kriterlerinin püf noktalarından birini oluşturuyor. Blog içeriğinde hacmi yüksek olan anahtar kelimeler belirlenir ve Seo uyumlu blog içeriği oluşturulur.

Yaptığımız analizlerin neticesinde içerikleriniz bilgilendirici, özgün ve anlaşılır bir dille metin yazılarına çeviriyoruz. Bu sayede sitenizi güncel tutarak arama motorlarında yükselmenizi sağlıyoruz.

Blog içeriği ve yönetimi hizmetimiz özetle:

  • Firmanızın içerik stratejilerinin oluşturulması,
  • Belirli periyotlarda ve konulara uygun içeriklerin hazırlanması,
  • Hazırladığımız içeriklerin Seo uyumlu olarak hizmetinize sunulması,
  • Hazırladığımız içeriklere uygun görsellerin kullanılması,
  • İçeriklere ilişkin etkileşimlerin arttırılması ve gerekli takiplerinin yapılması, hizmetlerini kapsar.

İçerik Üretimi Yaparken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Blog içeriği üretimi sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Çünkü birçok rakip firma içerik üretimi yapmaktadır. Dolayısıyla belirtilen içeriklerle ön planda olabilmeniz, alanında uzman metin yazarlarımız tarafından gerçekleştirilir. Alelade, saf bilgi odaklı metin içerikleri ne yazık ki arama motorlarında ön planda olmanızı sağlamaz. Birkaç temel bileşenin metin yazılarında bir araya getirilmesi gerekir.

  • Pazar analizi ve anahtar kelime analizi işimizde ilk olarak dikkat ettiğimiz noktadır. Doğru hedef kitleye hitap etmek ve yüksek hacimli kelimeler kullanarak üst sıralara taşınmanıza yardımcı oluyoruz.
  • Başlık seçimleri kritik öneme sahiptir. Sitenizin trafik alması, yazılarınızın okunabilir olması, özgün bir başlık seçimi ile mümkün olabilir. Şöyle düşünün, ziyaretçilerinizin yazınızın içeriğini okuması için yalnızca 5-10 saniyeleri vardır. Eğer ilgi çekici, konuyla bütünleşmiş bir başlık tercih etmişseniz ziyaretçileriniz sitede daha uzun süre kalarak blog içeriklerinizi okuyacaktır.
  • İçerik formatımızı ayarlarken, okunabilir bir metin olmasına özen gösteriyoruz. Bu noktada metin yazarlarımızın en çok dikkat ettiği noktalar; imla kuralları ve yazı stillerinin (italik, bold) yerinde kullanılmasıdır.
  • İçerik uzunluğunu arama motorları kriterlerine uygun şekilde tutuyoruz. Ayrıca güncel içeriklerin önemini bilen metin yazarlarımız, son bilgileri en doğru şekilde bloğunuz için hazırlar.

Dijiton olarak blog içeriği üretimi ve yönetimi noktasında profesyonel destek sunarak, arama motorlarında ve sosyal medya kullanıcılarından web sitenize trafik almanızı sağlıyoruz. Bu durum marka bilinirliğinizi sağlarken, arama motorları açısından değerli bir konuma sahip olmanızı da sağlıyor.

TOP